Masz klepisko zrób boisko!

4 tygodnie i gotowe!

Sport-Traw
O nasNawozy do trawProdukty SpecjalneMieszanki trawSystem Regenaeracji


Wertykulacja Napowietrzanie
Problem:
Trawa na nawierzchni boiska tworzy filc. Wymiana wody i powietrza jest znacznie utrudniona. Szkodniki znajdują tu dla siebie idealną pożywkę. Ukorzenienie trawy staje się płytsze.
Problem:
Podczas sezonu rozgrywek zagęszczeniu ulega przede wszystkim wierzchnia warstwa murawy: Słaba wymiana powietrza oraz stojąca woda. Powodują uszkodzenie murawy. Wegetacja ulega znacznemu zahamowaniu.
Rozwiązanie:
Pionowe noże wertykulacyjne gęsto nacinają filc. Jednocześnie maszyna zbiera go z nawierzchni. W ten sposób młoda trawa zyskuje więcej miejsca. Woda, powietrze i substancje odżywcze mają łatwy dostęp do korzeni.
Rozwiązanie:
Perforator napowietrza glebę, tworząc gęstą sieć zachodzących na siebie otworów napowietrzających w ilości ok. 400 do 500 na m2. Rurki wycinają w glebie pionowe otwory o głębokości do 6 cm. Wycięte korki ziemi zostają częściowo zebrane przez maszynę. Szybkie tempo pracy i małe odstępy między otworami gwarantują wysoką wydajność tego zabiegu. W okresie dużych opadów, na wiosnę i jesień, dodatkowym pomocnym zabiegiem jest szczelinowanie za pomocą urządzenia Drainstar.
Piaskowanie Spulchnianie
Problem:
Filc i drobny pył utrudniają cyrkulację wody i powietrza w warstwie nośnej. Warstwa wierzchnia jest zbyt wilgotna. W trakcie eksploatacji boiska powstają nierówności.
Problem:
Ciągły nacisk na nawierzchnię powoduje zagęszczenie warstwy wegetacyjnej. Przepuszczalność wody i powietrza obniża się. Ukorzenienie trawy staje się płytsze.
Rozwiązanie:
Przy zastosowaniu Portaxu piaskowanie staje się zabiegiem łatwym i szybkim do przeprowadzenia. Do załadowania i rozprowadzenia piasku na boisku z powodzeniem wystarcza jedna osoba. Rozprowadzenie 20-30 m3 piasku wraz z jego wcześniejszym załadunkiem zajmuje jednej osobie 3-4 godziny. Dawkę piasku można ustalić na 2-40 L/m2.
Rozwiązanie:
Terramat skutecznie spulchnia warstwę wegetacyjną gleby. Noże gruntowe nacinają glebę na głębokość 20 cm, wibrując w pionie i w poziomie. Dzięki temu struktura gleby staje się lekka, a woda oraz powietrze mają lepszy dostęp do korzeni trawy, które zyskują przy tym więcej miejsca. Zabiegi regeneracyjne przygotowały murawę do nowego sezonu rozgrywek.
Siew perforacyjny Włókowanie
Problem:
Intensywne użytkowanie boiska prowadzi do zniszczenia trawy. Pojawiają się luki i miejsca pozbawione trawy. Wyrastają chwasty i niepożądane gatunki traw. Wytrzymałość murawy maleje.
Problem:
Korki ziemi pozostałe po napowietrzaniu należy rozetrzeć i równomiernie rozprowadzić. Otwory powstałe podczas perforacji należy zapełnić piaskiem, a nawierzchnię wyrównać.
Rozwiązanie:
Siew perforacyjny umożliwia zagnieżdżenie się nowej trawy bez zniszczenia starej. W tym celu Perforator wycina ok. 400-500 otworów/m2 o głębokości 2-3 cm. W otworach tych umieszczane są jednocześnie nasiona, gdzie mogą one dalej bez przeszkód się rozwijać.
Rozwiązanie:
Różnorodność zabiegów stosowanych przez SPORT-TRAW wymaga kilku rodzajów włók:
  • włóka siatkowa, służąca do dokładnego zawłókowania niewielkich ilości piasku;
  • wieloczynnościowa włóka kratowa, stosowana do boisk sportowych w celu roztarcia i rozprowadzenia korków ziemi, pozostałych po napowietrzaniu oraz do rozprowadzenia większych ilości piasku. Regulowane ostrza wzruszają warstwę wierzchnią i poprawiają napowietrzenie gleby;
  • włóka ramowa, służąca do zapełnienia otworów napowietrzających i usunięcia nierówności.
^ do góry   < Strona główna
Z dniem 31-12-2020
Firma Sport-Traw zakończyła działalność. Dziękujemy za Współpracę!

telefon:
71 348 22 39

mail:
sporttraw@gmail.com

Copyright © STWG
WG::design